ایران

مدیرعامل استقلال می گوید فقط ۲ ماه از مطالبات استراماچونی پرداخت نشده است.

امیر حسین فتحی که در برنامه ورزشگاه شبکه 5 حضور پیدا کرده بود در مورد شایعات اطراف باشگاه استقلال صحبت هایی را عنوان کرد.

به گزارش فارس، در ابتدا در پاسخ به این سوال که آیا تصمیم دارد استراماچونی را با این شرایط حفظ کند یا خیر گفت:

 بله او می‌ماند. استراماچونی با مطالعه به استقلال آمده و حضو این مربی نزدیک به 2 ماه برای ما زمان برد. هواداران به یاد دارند از 5 هفته لیگ که گذشته بود ما فقط 3 امتیاز داشتیم. حالا که تیم صدرنشین شده استراماچونی را رها کنیم؟

وی در خصوص اینکه گفته می شود ناراحتی استراماچونی به دلیل مشکلات بانکی گفت:

 بله، به نکته درستی اشاره شده است. ما  با تحریم های ظالمانه مواجه هستیم و برای انتقال حساب با مشکل مواجه هستیم.ما فقط 2 ماه از مطالبات این مربی را پرداخت نکرده ایم البته برای انتقال پول به حساب وی چاره ای نداریم که پول را از طریق صراف ها به حسب سرمربی تیم منتقل کنیم.

فتحی افزود:

 ما در سال گذشته 9 بازیکن و کادر فنی خارجی داشتیم که مطالبات آنها را نقد پردخت می کردیم اما حالا روز به روز حلقه تحریم بر ما تنگ می شود. از روزی که با سرمربی ایتالیایی قرارداد بستیم کار ما سخت تر شده است. ما به استراماچونی حق می دهیم ولی این تحریم ها تقصیر ما نیست. روز دوشنبه بانک های اروپا باز خواهد شد و خلیل زاده قول داده در اولین فرصت پول را به حساب سرمربی تیم واریز کنیم. این مربی در روز 11 ساعت کار می کند و حتی یک روز هم به مرخصی نرفته است.

مدیرعامل استقلال ادامه داد:

 همسر استراماچونی برای کریسمس زودتر ایران را ترک کرده ولی باید به سرمربی تیم خودمان حق بدهیم.این مربی برای ما قابل احترام است. من و اعضای هیات مدیره برای حفظ این مربی مصر هستیم و با آگاهی او را جذب کرده ایم. با همه وجود تلاش می کنیم که او را حفظ کنیم. امیدوارم مشکل انتقال پول به حساب وی هم حل شود.چرا ویلموتس از ایران رفت؟ آیا تاج دوست داشت این مربی برود؟ عدم انتقال پول و تحریم ها باعث شد تا فدراسیون به این مشکلات بر بخورد.

وی در خصوص اینکه آیا به گزینه دیگری جز استراماچونی فکر می کند یا خیر گفت:

 ما به گزینه ای جر استراماچونی فکر نمی کنیم و همه فکر ما فراهم کردن شرایط است. هواداران استقلال شرایط کشور را درک می کنند. آنها می دانند مشکلات به کل کشور ما سرایت کرده و این مسائل فقط مختص استقلال نیست. استراماچونی باید در استقلال باشد و در این تیم افتخار آفرینی کند. ما با این مربی قرارداد دارد، خود او هم علاقه دارد به همکاری اش ادامه بدهد. من مشکلی در این زمینه نمی بینم و به زودی مشکل وی حل می شود.

مدیرعامل استقلال با اشاره به قرارداد استراماچونی گفت:

 قراردادی که مورد تائید فیفا باشد مورد تائید است. باشگاه تا امروز به همه تعهداتش عمل کرده و از این پس سعی می کند که به تعهدات خود بیشتر هم عمل کند.

فتحی در خصوص وضعیت قرارداد دیاباته گفت:

 قرارداد این بازیکن 500 هزار دلار است و او در استقلال می ماند. این بازیکن با تشویق استراماچونی به تهرن آمده و در استقلال بازی می کند و در تیم ما می ماند. در مورد روزبه چشمی، قائدی و ... هم بگویم که همه این نفرات در استقلال می مانند. اتفاقا یک مهاجم خارجی هم در نیم فصل به تیم اضافه می کنیم. سرمربی تیم استقلال به انتخاب بازیکنان فنی مد نظر خود اصرار داشت و دیدید که دیاباته با کیفیت خوب به تیم ما اضافه شد.

مدیرعامل استقلال در خصوص شایعه حذف این تیم از آسیا گفت:

 هر زمان استقلال اوج گرفته و حالا هم که به صدر جدول رسیده متاسفانه حواشی شروع می شود. ما در کمیته اخذ مجوز حرفه ای موفق شدیم مجوز حضور در آسیا را بگیریم. هفته گذشته از طریق فدراسیون متوجه شدیم که ای اف سی برایش ابهاماتی در مورد استقلال و تراکتور ایجاد شده که البته فدراسیون قرار است به آن پاسخ بدهد.

وی در خصوص شکایت جانواریو گفت:

 شکایت این بازیکن انجام شده و مثل پروپیچ موفق شدیم این پول از حساب فیفا به حساب این بازیکن واریز می شود. ما هم نمی دانیم چرا برای ای اف سی ابهاماتی وجود دارد. زیر نام تراکتور و استقلال خطی کشیده اند که ما را متمایز کردند. فردا هم قرار است. نمایندگان ما و 3 نماینده دیگر راهی مراسم AFC شوند.

فتحی در خصوص اینکه آیا کسی به صندلی او چشم دارد، گفت:

 من نمی دانم! کسانی که آرامش استقلال را دوست ندارد عامل این شعارها هستند. من نمی توانم بپذیرم که هوادار به من مطمئن نیست. ما شب می خوابیم و صبح بیدار می شویم می گویند چشمی در حال ترک استقلال است، استراماچونی قهر کرده و دیاباته می خواهد برود و .... این ها شیطنت است که هوادار را نگران کند. این ها مشکلات سیستماتیکی است که ایجاد می شود ولی خواهش می کنم  هواداران اجازه بدهند که مدیریت و کادر فنی کار خودشان را انجام بدهند.

وی در خصوص اینکه قول می دهد استراماچونی در این تیم بماند گفت:

 بله، او با ما قرارداد دارد و حفظ خواهد شد. ما در شرایط سختی هستیم، این نیست که پول در گاو صندوق باشگاه باشد ولی به بازیکنان ندهیم. ما امسال استقلال را با 30 درصد ارزان تر نسبت به فصل قبل بستیم و نسبت به تیم های دیگر و بالانشین کمتر هزینه کردیم. ما مثل پرسپولیس باید از اسپانسر پول بگیریم و به بازیکنان بدهیم. مثال می زنم، ما از اسپانسر قول گرفتیم که پول را بگیریم تا به بچه ها بدهیم ولی وقتی اسپانسر بدقولی کرده من هم بدقول می شوم. مثلا اتکا و موسسه کوثر بدقولی کرده و پول ما را نمی دهند. طبیعتا ما بدقول می شویم.

مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص جلسه ای که امروز در وزارت ورزش برگزار کرد گفت:

 امروز جلسه شورای معاونین وزارت ورزش بود. من با کریمی در ابتدای جلسه حضور داشتم و بلافاصله بعد از صحبت با کریمی نشست را ترک کردم. جلسه من با آقای کریمی بود و نیازی نبود در جلسه شورای معاونین حضور داشته باشم.من با کریمی در هفته جلسات متعددی برگزار می کنم. معمولا بلیت فروشی برای باشگاه ها است و شرکت توسعه علاقه ای به انجام ا

به اشتراک گذاری این مطلب!

ناکامی های گواردیولا و فرصت سوزی های منچسترسیتی

وردربرمن - پادربورن

author
نویسنده :

نیما اعلایی نژاد

مطالب مرتبط