اروپا

سرمربی یوونتوس از تغییر ذهنیت تیمش سخن گفت.

سرمربی یوونتوس از تغییر ذهنیت تیمش سخن گفت.

در هفته ششم مرحله گروهی لیگ قهرمانان فصل 20-2019، تیم‌های بایرلورکوزن و یوونتوس چهارشنبه شب به مصاف هم خواهند رفت. صعود یوونتوس به عنوان صدرنشین مسجل شده اما بایرلورکوزن برای صعود محکوم به پیروزی است و البته اتلتیکو مادرید نباید ببرد. به گزارش وب سایت یوونتوس، مائوریتزیو ساری در کنفرانس خبری پیش از این دیدار گفت:

 بازیکنان یوونتوس همه حرفه‌ای هستند و فردا تمام تلاش‌شان را انجام خواهند داد. حضور برناردسکی در خط هافبک؟ فردا نحوه آرایش تیم مشخص خواهد شد. این اتفاق می‌تواند رخ دهد. البته کاستا و رمزی غایب هستند و نمی‌دانم در این صورت برای پست پست مهاجم، چند گزینه در دسترس دارم. رابیو به راحتی می‌تواند در سمت راست ایفای نقش کند و باید ببینیم که او بعد از مدت‌ها عدم فعالیت، چگونه کار می‌کند. آدریان به تازگی از مصدومیت برگشته اما کاملا به او اعتماد داریم. رابیو بازی خواهد کرد اما تنها نگرانی من این است که او شاید نتواند نود دقیقه بازی کند. رابیو پتانسیل بالایی دارد و فقط باید به شرایط آرمانی بدنی برسد. 

تغییر ذهنیت: 

 مهم است که بتوانیم بازی را تحت کنترل خود درآوریم. همه این‌ها بیانگر تغییر ذهنیت یوونتوس است و تغییر ذهنیت یک شبه ایجاد نمی‌شود. برای دقایقی، ذهنیت جدید را دیده‌ایم، مثل نیمه اول بازی با لاتزیو. آرام هستیم و می‌دانیم که باید در چه نقاطی بهتر شویم و دقیقا تلاش می‌کنیم تا بهتر شویم. به یک جرقه برای شروع درخشش نیاز داریم اما این مسئله به عوامل زیادی بستگی دارد، مثل دریبل زدن در زمان درست و حفظ مالکیت با سرعت بالا. در غیر این‌صورت کار تیم بی‌حاصل خواهد بود.

تلاش برای حفظ انگیزه تیم: 

 برای بازی فردا، از تیم می‌خواهم که انگیزه و ذهنیتش نباید با افت روبرو شود، در بازی‌های لیگ قهرمانان نباید چنین اتفاقی بیفتد چون بازی غیر مهم نداریم. می‌خواهم از تیمم انگیزه بالا و نمایش خوب ببینم. بازی کردن در لیگ قهرمانان یک مزیت است. استفاده از مثلث دیبالا، هیگواین و رونالدو؟ این یک آزمایش است که آن را در جریان بازی نیز انجامش داده‌ایم. از این آزمایش، فهمیدیم که برای مدت زمانی طولانی نمی‌توانیم از چنین سیستمی استفاده کنیم.

حفظ رکورد شکست ناپذیری: 

 من در 21 بازی اروپایی اخیر شکست نخورده‌ام و فکر می‌کنم جایی خوانده‌ام که رکورد شکست‌ناپذیری یک مربی در مسابقات اروپایی، 22 بازی است و اگر بازیکنان فردا نتیجه خوبی نگیرند، آن‌ها را خواهم کشت (خنده)! به یادماندنی‌ترین مسابقه‌ام در لیگ قهرمانان؟ فتح لیگ اروپا با چلسی. امیدوارم خاطرات بهتر دیگری هم در راه باشد و فینال دیگری را تجربه کنم.

به اشتراک گذاری این مطلب!

گواردیولا: در حال حاضر لیگ برتر برای ما مهم تر از لیگ قهرمانان است

بایرن مونیخ - تاتنهام

author
نویسنده :

نیما اعلایی نژاد