تحلیل بازیها

لیگ برتر انگلیس
۱۳ آذر ۱۳۹۸
ساعت: ۲۳:۰۰
محل برگزاری: ورزشگاه اولدترافورد
تحلیل بازی: هر دو تیم گل می زنند / بازی بیش از ۲.۵ گل دارد

 

دو تیم منچستریونایتد و تاتنهام چهارشنبه شب در چارچوب رقابت های لیگ برتر انگلیس در  ورزشگاه اولدترافورد به مصاف یکدیگر می روند. آیا تاتنهام مسیر پیروزی را با مورینیو ادامه خواهد داد؟

منچستر یونایتد به دنبال رهایی از مخمصه

منچستریونایتد در آخرین دیدار خود در حالی که میزبان استون ویلا بود با تساوی ۲-۲ برابر این تیم متوقف شد. شیاطین سرخ در این دیدار عملکرد ضعیفی در خط دفاع به نمایش گذاشتند و برخی حتی استون ویلا را شایسته کسب ۳ امتیاز این دیدار می دانستند. 

این نتیجه به دنبال فرم بد منچستر در اثر شکست این تیم برابر آستانه و تساوی شفیلد یونایتد به دست آمد. منچستریونایتد در حال حاضر با ۱۸امتیاز در جایگاه نهم جدول قرار دارد. این در حالی است که تاتنهام با ۲۰ امتیازدر جایگاه پنجم جدول قرار دارد.

منچستریونایتد تنها در ۲ دیدار از ۹ بازی اخیر خود در لیگ برتر انگلیس پیروز شده است. در دیدارهای اخیر شاگردان سولسشر هیچ نشانی از خط دفاعی قدرتمند این تیم دیده نمی شود. این تیم در هیچکدام از ۹ دیدار اخیر خود موفق به بسته نگاه داشتن دروازه خود نشده است و به طور متوسط بیش از یک گل در هر دیدار دریافت کرده است. 

مورینیو به دنبال انتقام از باشگاه سابق خود

تاتنهام در حال حاضر دو امتیاز بیشتر از منچستریونایتد دارد و این موضوع باعث اعتماد به نفس و روحیه بالاتر اسپرز در دیدار پیش رو می شود. مورینیو که هدایت منچستریونایتد را در کارنامه خود دارد با حضور در تاتنهام حیات تازه ای پیدا کرده است. تاتنهام در ۳ دیداری که زیر نظر مورینیو به میدان رفته است پیروز شده و با کسب ۶ امتیاز در بین ۵ تیم برتر جدول قرار گرفته است. 

تاتنهام در ۳ دیدا اخیر خود ۱۰ گل به ثمر رسانده است هر چند وضعیت در خط دفاعی چندان مطلوب نیست. این تیم در هر دیدار در این ۳ بازی ۲ گل دریافت کرده است. این تیم به عاوه نتوانسته در ۹ دیدار اخیر دروازه خود را بسته نگاه دارد. 

ضعف در دفاع و فرصت گلزنی

البته نباید فراموش کرد که سفر مورینیو به اولد ترافورد برای وی یک چالش بزرگ خواهد بود. منچستریونایتد علی رغم شرایط بحرانی هنوز در خانه حرف هایی برای گفتن دارد. ۳ امتیاز حیاتی در خانه می تواند شرایط منچستریونایتد را در جدول متحول کند. 

نکته مشترکی که در وضعیت دو تیم دیدهمی شود ضعف در خط دفاعی است. منچستر یونایتد تا این مرحله ۱۷ گل و تاتنهام ۲۱ گل دریافت کرده است. با توجه به نتایج و عملکرد دو تیم پیش بینی می شود هر دو تیم گل بزنند و بازی بیش از ۲.۵ گل داشته باشد. 

 

آخرین دیدارهای منچستریونایتد
۲۰۱۹.۱۲.۰۱ لیگ برتر منچستریونایتد استون ویلا ۲ - ۲  
۲۰۱۹.۱۱.۲۸ لیگ اروپا آستانه منچستریونایتد ۲ - ۱  
۲۰۱۹.۱۱.۲۴ لیگ برتر شفیلد یونایتد منچستریونایتد ۳ - ۳  
۲۰۱۹.۱۱.۱۰ لیگ برتر منچستریونایتد برایتون ۳ - ۱  
۲۰۱۹.۱۱.۰۷ لیگ اروپا منچستریونایتد پارتیزان ۳ - ۰

 

آخرین دیدارهای تاتنهام
۲۰۱۹.۱۱.۳۰ لیگ برتر تاتنهام بورنموث ۳ - ۲  
۲۰۱۹.۱۱.۲۶ لیگ قهرمانان تاتنهام المپیاکوس ۴ - ۲  
۲۰۱۹.۱۱.۲۳ لیگ برتر وست هم تاتنهام ۲ - ۳  
۲۰۱۹.۱۱.۰۹ لیگ برتر تاتنهام شفیلد یونایتد ۱ - ۱  
۲۰۱۹.۱۱.۰۶ لیگ قهرمانان ستاره سرخ تاتنهام ۰ - ۴  

 

آخرین رویارویی های منچستریونایتد و تاتنهام
۲۰۱۹.۰۷.۲۵ جام بین المللی تاتنهام منچستریونایتد ۱ - ۲
۲۰۱۹.۰۱.۱۳ لیگ برتر تاتنهام منچستریونایتد ۰ - ۱
۲۰۱۸.۰۸.۲۷ لیگ برتر منچستریونایتد تاتنهام ۰ - ۳
۲۰۱۸.۰۴.۲۱ جام حذفی منچستریونایتد تاتنهام ۲ - ۱
۲۰۱۸.۰۱.۳۱ لیگ برتر تاتنهام منچستریونایتد ۲ - ۰

به اشتراک گذاری این مطلب!

علاقه بارسلونا به جذب لائوتارو مارتینز جدی است

تمجید جورجینا رودریگز از نامزدش

author
نویسنده :

نیما اعلایی نژاد

مطالب مرتبط