ایران

به گزارش ورزشیها، علیرضا اکبرپور، پیشکسوت باشگاه استقلال در مورد کادرفنی جدید آبی پوشان گفت:

«محمودفکری از بدنه خود استقلال است. حدود 14سال بازیکن و کاپیتان تیم بوده است. صمد مرفاوی خودش در این تیم سرمربی بوده و تجربه کافی دارد. حنیف و برهانی هم جوان و علاقه‌مند به کار هستند.

یک کادر کاملا استقلالی هستند و امیدوارم موفق شوند. کار سختی دارند اما امیدواریم تمام تلاششان را برای موفقیت تیم به کار ببندند. می دانم هیچ کدام کم نمی گذارند چون همه آن‌ها سال‌ها به خاطر استقلال از خیلی چیزها گذشتنند.»

اکبرپور در مورد جذب بازیکنان جدید از سوی استقلال گفت:

«خریدها که طبیعتا باید با نظر کادرفنی باشد. آن‌ها می‌دانند نفری که می‌گیرند به دردشان می خورد یا نه و این کار به سلیقه و شناخت مربیان از بازیکنان بستگی دارد. اظهار نظر ما نمی‌تواند کار درستی باشد. سرمربی و کادرفنی باید فردا پاسخگو باشند بنابراین سعی می‌کنند بهترین تصمیم را بگیرند و بهترین نفرات را جذب کنند تا تیم به قهرمانی برسد.»او در مورد جدایی علی کریمی هم گفت:

«بازیکنان برای همیشه در یک تیم نمی‌مانند. یا سنشان بالا می‌رود و  خداحافظی می‌کنند یا پیشنهاد خوبی به آن‌ها می‌رسد و می‌روند. علی کریمی یکی از بهترین‌ها بود و سال گذشته برای استقلال خیلی زحمت کشید. دوست داشتم بماند و کمک کند تا تیم قهرمان شود ولی اختیار هرکسی دست خودش است. کریمی دوست داشت برود. به نظرم پیشنهاد خوبی هم به دستش رسید اما ما نباید در این بمانیم که چرا رفت و نباید می‌رفت.

کریمی تصمیم خودش را گرفت و حالا باید جایگزین پیدا کنیم و نفری بیاوریم که کارایی او را داشته باشد. می‌دانم می‌توانند این کار انجام بدهند. اینطور هم نیست که کسی پیدا نشود. فوتبالیست‌های خوب زیادی در استقلال بودند و رفتند و نفر جایگزین آن‌ها که آمد، شرایط بهتر هم شد. البته هربازیکنی سبک خاص خودش را دارد. شاید هم جای خالی او حس شود ولی الان دیگر نباید غصه این اتفاق را بخوریم. باید نفری را بیاوریم که کارایی او را داشته باشد، همان شرایط و حتی بهتر از آن را هم را برای تیم ایجاد کند.»

هافبک سال های گذشته استقلال در مورد جذب محمد نادری و مشکلاتی که ممکن است به وجود بیاورد گفت:

«من در جریان جزئیات قرارداد نادری با باشگاه بلژیکی نیستم و از نوع این انتقال و عوامل آن اطلاعی ندارم. اما در مورد خود این بازیکن می‌توانم بگویم یکی از بازیکنان خوب فوتبال ما است.

استقلال با حضور او می‌تواند مشکل چندساله‌اش را حل کند. چندین سال است که در سمت چپ خط دفاعی مشکل داشتیم. هرچند سال گذشته میلیچ حضور داشت و خوب هم کار کرد اما بودن نادری در کنار میلیچ می‌تواند شرایط بهتری را در جناح چپ استقلال به وجود بیاورد. با حضور این دو بازیکن، امسال مشکلات سال‌های قبل را نخواهیم داشت و خیالمان بابت این جناح راحت می‌شود.

در سال‌های گذشته چون در سمت چپ مشکل داشتیم، تیم بالانس نبود و وقتی قسمتی از تیم بلنگد، بقیه نقاط را هم خراب می‌کند. ولی نادری بازیکن خوبی است. امیدوارم قراردادش مشکلی نداشته باشد و شرایط به گونه‌ای باشد که استقلال بتواند با باشگاه کورتریک به توافق برسد و از این بازیکن استفاده کند.

از طرفی به نطر من آن باشگاه هم باید با استقلال تعامل کند. الان نادری یک مشتری خوب دارد و اگر به استقلال نیاید شاید بیرون بماند و باشگاه بلژیکی هم ضرر می‌کند. ضمن اینکه اگر بیرون بماند منیجر باید حق و حقوقش را بدهد. وقتی قرارداد می‌بندید اگر منیجر نتواند شما را به تیمی منتقل کند باید حق و حقوق آن سال شما را متقبل شود. قطعا آن‌ها هم دوست دارند شرایط درست شود.»

اکبرپور راجع به پتانسیل قهرمانی استقلال در لیگ برتر امسال گفت:

«استقلال هرسال برای قهرمانی می‌جنگد. این را همه می‌دانند ولی در طول فصل شرایط خاصی پیش می‌آید که تیم را از این مسیر دور می‌کند. چندین سال حاشیه‌ها اجازه کار به استقلال نداده در صورتیکه این تیم هرسال توانایی و پتانسیل قهرمان شدن را داشته است. الان هم با این نفراتی که دارد می‌تواند به قهرمانی برسد اما باید ببینیم شرایط چگونه می‌شود. آیا حواشی که طی سال‌های اخیر برای تیم درست کردند امسال هم وجود دارد یا نه.

دیدیم که در این چندسال چقدر مدیر و مربی عوض شد. حتی در برخی اوقات مدیر یا مربی هم نداشتیم و اوضاع خوبی حاکم نبود. این مسائل باعث شد استقلال نتواند نتیجه بگیرد. اگر شرایط خوب باشد، اجازه بدهند و از مدیریت و کادرفنی حمایت شود، استقلال صددرصد نتیجه می‌گیرد.»

به اشتراک گذاری این مطلب!

بنزما معذرت خواست؛ پایان تنش های میان بنزما و وینیسیوس!

ربیع خواه در حال مذاکره با 3 تیم لیگ برتری!

author
نویسنده :

محمد امین کریمی

تکنسین فناوری اطلاعات و ارتباطات با 12 سال سابقه ورزش در رشته تکواندو!

مطالب مرتبط