فوتبال بانوان

گلر تیم فوتبال بانوان وچان کردستان گفت: تفاوت قرارداد در فوتبال مردان و زنان زیاد است و خیلی از بازیکنان با "هیچ" در لیگ بازی می‌کنند.

زهرا خواجوی دروازه‌بان تیم فوتبال بانوان وچان کردستان موفق شد با 953 دقیقه دروازه خود را در لیگ برتر بسته نگه داشته و رکورد پیام نیازمند دروازه‌بان سپاهان را بشکند. دروازه این گلر روز گذشته در دیدار با شهرداری بم باز شد که در این دیدار وچان کردستان با نتیجه 3 بر 2 شکست خورد و در نیم‌فصل عنوان دوم را به دست آورد.

زهرا خواجوی در گفت‌وگو با فارس در این خصوص اظهار داشت: بازی با بم از حساسیت بالایی برخوردار بود. با توجه به اینکه در این بازی قهرمان نیم‌فصل مشخص می‌شد، هر دو تیم برای کسب نتیجه به میدان آمده بودند. بازی پایاپایی بود و همه کسانی که از نزدیک این بازی را دیدند لذت بردند. فکر می‌کنم این بازی بالاتر از سطح فوتبال بانوان بود.

 

* برای قهرمانی می‌جنگیم

وی افزود: به خاطر برخی از اشتباهات، این بازی را واگذار کردیم، اما آنها را جبران می‌کنیم چون برای قهرمانی می‌جنگیم. دروازه من تا هفته یازدهم و تا دقیقه 53 بسته بود، اما این رکورد بسته بودن شکسته شد. من تا جایی که می‌توانستم بازی بدون اشتباهی داشتم و در خیلی از مسابقات، حملات حریف را خنثی کردم، اما فوتبال یک بازی یازده نفره است و همه در شکست و موفقیت تیم دخیل هستند.

 

* دوست داشتم رکوردی بالاتر از نیازمند را ثبت کنم

دروازه‌بان تیم فوتبال کردستان درباره اینکه شما در مصاحبه‌های مختلف گفته بودی به دنبال شکستن رکورد پیام نیازمند هستی،‌ خاطرنشان کرد: نمی‌خواستم به او جسارت کنم، چون رکورد بسته نگه داشتن دروازه در لیگ مردان دست او بود، دوست داشتم رکوردی را ثبت کنم که از آقای نیازمند بالاتر باشد.

 

* استقبال زیادی از مردم دیدم

خواجوی در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به اینکه این موضوع از سوی مردم با استقبال زیادی روبه‌رو بوده، تصریح کرد: با اینکه فوتبال در جهان پربازدید است، اما این فرهنگ هنوز در فوتبال بانوان ایران جا نیفتاده است. البته پیشرفت‌هایی بوده، اما هنوز کسانی هستند که با این رشته آشنا نیستند. بسته نگه داشتن دروازه باعث شد تا من در فضای مجازی با استقبال مردم روبه‌رو شوم، این موضوع باعث شد نه فقط من بلکه فوتبال بانوان دیده شود.

 

* خیلی‌ها با قرارداد "هیچ" بازی می‌کند

وی با اشاره به تفاوت‌های قرارداد مالی بین فوتبال زنان و مردان یادآور شد: سقف قرارداد در زنان 100 میلیون است که شاید فقط یکی دو نفر این قرارداد را داشته باشند، در ایران خیلی‌ها با قرارداد «هیچ» بازی می‌کنند. اسپانسرها هم چون تبلیغاتی نیست، کمتر از بانوان حمایت می‌کنند. اسپانسر ما اوایل فصل نتوانست به تعهدات خود عمل کند، به همین دلیل هیأت فوتبال تصمیم به قطع ارتباط گرفت و وچان کردستان از ما حمایت می‌کند.

 

* برای نیم‌فصل پیشنهاد داشتم اما جوابم منفی است

این گلر کردستانی در پاسخ به این سؤال که با این رکوردی که داشتی به نظر می‌رسد باید تماس‌های مختلفی از تیم‌های لیگ برتری داشته باشی، عنوان کرد: بله همینطور است، من برای نیم‌فصل پیشنهاداتی داشتم، اما اعتقاد دارم اگر بازیکنی در تیمی که قرارداد دارد به اوج رسید، حتی اگر بدترین وضعیت هم بود، با این تیم ادامه دهد. من دوست دارم با وچان قهرمان لیگ شوم، به همین دلیل جوابم به تماس‌های مختلف منفی بوده است.

 

* فوتبال بازی لحظه‌هاست

خواجوی درباره اینکه چقدر به قهرمانی تیم‌تان امیدوار هستی، گفت: بم تیم کاملی است، پنج شش است که عنوان قهرمانی را کسب کرده و بازیکنانی دارد که در تیم ملی عضویت دارند، اما فوتبال بازی لحظه‌هاست، نمی‌توان گفت ما برای دومی یا سومی رقابت می‌کنیم، بلکه برای قهرمانی می‌جنگیم.

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

صدرنشینی «کن» در لیگ تکواندو بانوان

10 شهر میزبان جام‌ملت‌های 2023 آسیا معرفی شدند

author
نویسنده :

سید مهدی صفدری

خبرنگار و علاقه مند به اینفوگرافی ،گرافیک، فوتبال، تنیس و ورزشهای دیگر

مطالب مرتبط