تحلیل بازیها

در دومین رقابت از مسابقات سوپر جام اسپانیا بارسلونا و اتلتیکو مادرید در ورزشگاه ملک عبدالله در شهر جده مقابل یکدیگر قرار خواهند گرفت. رئال مادرید در اولین بازی از این سری مسابقات با نتیجه 3 بر 1 حریف خود والنسیا را در هم کوبید و حالا یک سوی میدان رقابت در فینال سوپرجام اسپانیا ایستاده است.

بارسلونا و اتلتیکو مادرید در بازی دوم پنجشنبه شب در ساعت 22:30 به وقت ایران با هم بازی خواهند داشت. از هر رو طرف انتظار می رود تا در این بازی قوی ظاهر شوند، چرا که بردن این جام می تواند در روحیه بازیکنان دو تیم برای ادامه بازی های لالیگا بسیار تاثیرگذار باشد. این درحالی است که هر دو تیم در رقابت های لالیگا تا حدی شرایط سختی دارند.

بارسلونا در آخرین بازی خود در لالیگا مقابل حریف دیرینه اش اسپانیول بازی را با یک تساوی به پایان رساند. به طور کلی بارسلونا در این فصل خارج از خانه عملکرد فوق العاده ای نداشته است و این موضوع در آخرین بازی شاگردان والورده در زمین اسپانیول هم به شدت مشهود بوده است. اما نکته امیدوار کننده برای بارسلونا عملکرد بسیار خوب آنها در بازی آخرشان مقابل اتلتی در لالیگا است که با درخشش لئو مسی در خانه ی آنها توانستند این تیم را شکست دهند.

دیگو سیموئنه در طرف مقابل کار بسیار سخت تری دارد. او در مدت زمان حضورش به عنوان مربی اتلتیکو مادرید موفق به شکست بارسلونا در لالیگا نشده است. اگرچه بازیکنانش در فرم خوبی هستند و تیمش در لیگ با 3 برد متوالی فاصله اش را با رئال مادرید و بارسلونا برای کسب عنوان قهرمانی بسیار کم کرده است، اما قرمز و سفید ها از سال 2014 موفق به بردن جام نشده اند و حالا برای یک برد شیرین مقابل رقیب دیرینه شان آماده هستند. شاید بردن سوپرجام برای اتلتی اولویتی مهم تر نسبت به سایر رقابت ها باشد.

در نتیجه رقابت برای هر دو طرف بسیار حساس خواهد بود. اگرچه بارسلونا عثمان دمبله را به دلیل مصدومیت در ترکیبش نخواهد داشت و آرتور و ترشتگن هم به دلیل مصدومیت در خانه مانده اند و آبی اناری ها را همراهی نمی کنند. اتلتیکو مادرید هم در این بازی دیگو کاستا، توماس لمار و شیمه ورسایکو را در ترکیب خود نخواهد داشت. به احتمال زیاد لمار دیگر فرصت بازی در اتلتیکو مادرید را پیدا نخواهد کرد، چرا که در نقل و انتقالات زمستانی از این باشگاه جدا خواهد شد.

پیش بینی مسابقه اتلتیکو مادرید و بارسلونا در سوپرجام اسپانیا

نتیجه : بارسلونا 2 – 1 اتلتیکو مادرید

این دو تیم رقیبان دیرینه هستند و به احتمال قوی بازی بین این دو تا حد زیادی برابر خواهد بود. اما قطعا همانطور که انتظار می رود خط حمله آتشین بارسلونا حملات سهمگینی روی دروازه اتلتی اعمال خواهند کرد. مثلث مسی، سوارز، گریزمان بدون شک کار را برای دفاع اتلتی بسیار دشوار خواهند کرد و با توجه به آمادگی و هماهنگی این سه بازیکن در بازی های اخیر، فینال سوپرجام یک الکلاسیکوی نفس گیر خواهد بود.

تحلیل تقابل های بارسلونا و اتلتیکو مادرید

  • در 6 بازی اخیر مقابل هم: 4 برد بارسلونا، 2 مساوی
  • اتلتیکو مادرید در رقابت های لالیگا تحت مربیگری دیگو سیموئنه موفق به شکست بارسلونا نشده است.
  • به طور کلی اتلتیکو عملکرد بهتری نسبت به بارسلونا در رقابت های حذفی داشته است و تاکنون دو بار این تیم را از رقابت های لیگ قهرمانان حذف کرده است.
  • آخرین تقابل این دو تیم در رقابت های سوپرجام اسپانیا در سال 2013 اتفاق افتاده است که با تساوی یک یک در دو بازی رفت و برگشت به پایان رسید و بارسلونا به واسطه ی گل زده در خانه ی حریف فاتح سوپر جام شد.

 

ترکیب احتمالی دو تیم در بازی امشب

به اشتراک گذاری این مطلب!

بهرام امیری استعفا داد

برتری شهرداری گرگان و پتروشیمی مقابل رقبا

author
نویسنده :

امیر علی پور

کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی ، کارشناس سئو و مدیریت محتوا

مطالب مرتبط