تحلیل بازیها

لیگ برتر انگلیس 
۱۲ آذر ۱۳۹۸
ساعت: ۲۳:۴۵
محل برگزاری: ورزشگاه تارف مور 
تحلیل بازی: منچسترسیتی برنده می شود / بازی بیش از ۲.۵ گل دارد 

 

دو تیم برنلی و منچسترسیتی سه شنبه در چارچوب رقابت های لیگ برتر انگلیس در ورزشگاه تارف مور به مصاف یکدیگر می روند. آیا منچسترسیتی می تواند با پیروزی برابر برنلی تساوی هفته گذشته خود را جبران کند؟

برنلی در آخرین دیدار خود برابر کریستال پالاس در خانه با نتیجه ۲-۰ شکست خورد. شان دایچ سرمربی برنلی نمی تواند شکایتی در خصوص نتایج این فصل تیمش داشته باشد. این تیم با ۱۸ امتیاز در جایگاه دهم جدول قرار دارد و با تاتنهام که در جایگاه پنجم است تنها ۲ امتیاز اختلاف دارد. در حال حاضر رقابت زیادی در قسمت میانی جدول وجود دارد. برای مثال اورتون که در جایگاه ۱۷ ام جدول است و تنها ۴ امتیاز با برنلی اختلاف دارد.

برنلی به عنوان تیمی با تفکر دفاعی شناخته می شود، اما در این فصل این تیم با تغییردر تاکتیک خود دیدارها های هیجان انگیزتری به نمایش گذاشته است. دیدارهای ان تیم به طور متوسط ۲بیش از ۲ گل به همراه داشته و این تیم تنها در ۳ دیدار موفق نشده گل به ثمر برساند. از طرفی آمار گل های دریافتی این تیم نیز افزایش یافته است. از جمله این موارد می توان به شکست ۴-۲ برابر چلسی و ۳-۰ برابر شفیلد یونایتد اشاره کرد. 

منچسترسیتی امیدوار است بتواند از وضعیت دفاعی حریف استفاده کند و جایگاه خود را در جدول لیگ برتر تغییر دهد. این تیم در آخرین دیدار خود برابر نیوکاسل با تساوی ۲-۲ متوقف شد. این نتیجه منچسترسیتی را با ۲۹ امتیاز و با اختلاف ۱۱ امتیازی نسبت به لیورپول صدرنشین در جایگاه سوم جدول قرار داده است. 

بی شک بزرگترین ضعف منچسترسیتی در آخرین دیدار خط دفاعی بود. این تیم دراین فصل به طور متوسط حدود یک گل در هر بازی دریافت کرده و تنها در ۲ دیدار خارج از خانه موفق به بسته نگاه داشتن دروازه خود شده است. البته این تیم در تمامی ۷ دیدار خارج از خانه خود گل به ثمر رسانده است. منچسترسیتی در دیدارهای خارج از خانه به طور متوسط ۳ گل در هر دیدار به ثمر رسانده است. 

۴ دیدار از ۷ بازی خانگی برنلی در و ۶۴ درصد از دیدارهای این تیم در لیگ برتر انگلیس حداقل ۳ گل داشته است. به علاوه دیدارهای این تیم با ۴ تیم برتر جدول حداقل ۳ گل داشته است. منچسترسیتی نیز در دیدارهای خارج از خانه خود به طور متوسط حدود ۳ گل در هردیدار به ثمر رسانده است. 

با توجه به نتایج و عملکرد دو تیم پیش بینی می شود منچسترسیتی برنده شود و بازی بیش از ۲.۵ گل داشته باشد.   

 

آخرین دیدارهای برنلی
۲۰۱۹.۱۱.۳۰ PL برنلی کریستال پالاس ۰ - ۲  
۲۰۱۹.۱۱.۲۳ PL واتفورد برنلی ۰ - ۳  
۲۰۱۹.۱۱.۰۹ PL برنلی وست هم ۳ - ۰  
۲۰۱۹.۱۱.۰۲ PL شفیلد یونایتد برنلی ۳ - ۰  
۲۰۱۹.۱۰.۲۶ PL برنلی چلسی ۲ - ۴

 

آخرین دیدارهای منچسترسیتی
۲۰۱۹.۱۱.۳۰ PL نیوکاسل منچسترسیتی ۲ - ۲  
۲۰۱۹.۱۱.۲۶ CL منچسترسیتی شاختار دونتسک ۱ - ۱  
۲۰۱۹.۱۱.۲۳ PL منچسترسیتی چلسی ۲ - ۱  
۲۰۱۹.۱۱.۱۰ PL لیورپول منچسترسیتی ۳ - ۱  
۲۰۱۹.۱۱.۰۶ CL آتالانتا منچسترسیتی ۱ - ۱  

 

آخرین رویارویی های منچسترسیتی و برنلی
۲۰۱۹.۰۴.۲۸ PL برنلی منچسترسیتی ۰ - ۱
۲۰۱۹.۰۱.۲۶ FAC منچسترسیتی برنلی ۵ - ۰
۲۰۱۸.۱۰.۲۰ PL منچسترسیتی برنلی ۵ - ۰
۲۰۱۸.۰۲.۰۳ PL برنلی منچسترسیتی ۱ - ۱
۲۰۱۸.۰۱.۰۶ FAC منچسترسیتی برنلی ۴ - ۱

به اشتراک گذاری این مطلب!

توپ طلای سال 2019 به لیونل مسی رسید

رونالدو به مراسم سری‌آ رفت و جایزه گرفت

author
نویسنده :

نیما اعلایی نژاد

مطالب مرتبط