تحلیل بازیها

لیگ برتر انگلیس
۱۴ آذر ۱۳۹۸
ساعت: ۲۳:۴۵
محل برگزاری: ورزشگاه امارات
تحلیل بازی: هر دو تیم گل می زنند / بازی بیش از ۲.۵ گل دارد

 

دو تیم آرسنال و برایتون پنجشنبه شب در چارچوب رقابت های لیگ برتر انگلیس در ورزشگاه امارات به مصاف یکدیگر می روند. آیا آرسنال موفق به کسب نخستین پیروزی پس از ۹ دیدار خواهد شد؟

ضعف خط دفاعی توپچی ها هنوز برطرف نشده است

وضعیت نه چندان مطلوب آرسنال با تساوی هفته قبل برابر نورویچ ادامه پیدا کرد. اکنون حدود ۸ دیدار است که آرسنال طعم پیروزی را نچشیده است. باید دید که آیا اخراج امری و روی کار آمدن کارو رود پیشرفتی در آرسنال ایجاد خواهد شد یا خیر؟ 

شگفت انگیز است که آرسنال در این فصل از لیگ برتر انگلیس در هیچ یک از دیدارهای خانگی خود شکست نخورده است. ضعف خط دفاعی توپچی ها باعث شده این تیم در حال حاضر در جایگه هشتم جدول لیگ برتر قرار داشته باشد. بیشتر از آنکه در نتایج این تیم پیروزی دیده شود بازی های این تیم با تساوی به پایان رسیده است. آرسنال در دیدارهای خانگی این فصل ۱۳ گل به ثمر رسانده و ۱۰ گل دریافت کرده است و تنها در یک دیدار موفق شده دروازه خود را بسته نگاه دارد.  این موضوع که رتبه این تیم از لحاظ تعداد گل های خانگی در جدول پنجم است این تیم را خطرناک می کند. 

برایتون به دنبال جبران نتایج ضعیف خارج از خانه

برایتون به عنوان یکی از بدترین تیم ها در بازی هایخارج از خانه لیگ محسوب میشود که خبر خوبی برای آرسنال است. تنها پیروزی این تیم در ابتدای فصل برابر واتفورد با نتیجه ۳-۰ به دست آمد. برایتون هنوز به دنبال کسب پیروزی خارج از خانه دیگری در لیگ است. 

برایتون درطی ۷ دیدار خارج از خانه ۱۳ گل دریافت کرده، دو بار دروازه خود را بسته نگاه داشته و در ۵ دیدار از این ۷ دیدار بیش از ۲ گل دریافت کرده است. شاگردان گراهام پاتر از سویی در هر ۳ دیدار خارج از خانه اخیر خود گل به ثمر رسانده اند. از جمله این موارد می توان به دیدار برابر منچستریونایتد و لیورپول اشاره کرد که زنگ خطری برای آرسنال است. 

خطر روی دروازه ها

در ۶ دیدار از ۷ بازی خانگی آرسنال هر دو تیم گل به ثمر رسانده اند. در این ۶ بازی به طور متوسط حدود ۳ گل در هر دیدار به ثمر رسیده است. از طرفی آمار برایتون در دیدار های خارج از خانه نیز به حدود ۳ گل در هر دیدار نزدیک است. در حال حاضر بزگترین مشکل آرسنال بسته نگاه داشتن دروازه است. البته دو تیم از لحاظ تعداد شوت های در چارچوب خود به یکدیگر نزدیک هستند.

با توجه به نتایج و عملکرد دو تیم پیش بینی می شود هر دو تیم گل بزنند و بازی بیش از ۲.۵ گل داشته باشد.

 

آخرین دیدارهای آرسنال
۲۰۱۹.۱۲.۰۱ PL نورویچ آرسنال  ۲ - ۲  
۲۰۱۹.۱۱.۲۸ EL آرسنال  آینتراخت فرانکفورت ۱ - ۲  
۲۰۱۹.۱۱.۲۳ PL آرسنال  ساوتهمپتون ۲ - ۲  
۲۰۱۹.۱۱.۰۹ PL لستر سیتی آرسنال  ۲ - ۰  
۲۰۱۹.۱۱.۰۶ EL گویمارائس آرسنال  ۱ - ۱  

 

آخرین دیدارهای برایتون
۲۰۱۹.۱۱.۳۰ PL لیورپول برایتون ۲ - ۱  
۲۰۱۹.۱۱.۲۳ PL برایتون لستر سیتی ۰ - ۲  
۲۰۱۹.۱۱.۱۰ PL منچستریونایتد برایتون ۳ - ۱  
۲۰۱۹.۱۱.۰۲ PL برایتون نورویچ ۲ - ۰  
۲۰۱۹.۱۰.۲۶ PL برایتون اورتون ۳ - ۲  

 

آخرین رویارویی های آرسنال و برایتون
۲۰۱۹.۰۵.۰۵ PL آرسنال  برایتون ۱ - ۱
۲۰۱۸.۱۲.۲۶ PL برایتون آرسنال  ۱ - ۱
۲۰۱۸.۰۳.۰۴ PL برایتون آرسنال  ۲ - ۱
۲۰۱۷.۱۰.۰۱ PL آرسنال  برایتون ۲ - ۰
۲۰۱۵.۰۱.۲۵ FAC برایتون آرسنال  ۲ - ۳

به اشتراک گذاری این مطلب!

احتمالا گرت بیل در دیدار مقابل اسپانیول حاضر نشود

بزودی VAR وارد فوتبال ایران خواهد شد

author
نویسنده :

نیما اعلایی نژاد

مطالب مرتبط