اروپا

باشگاه بارسلونا قصد دارد پس از اخراج کیکه ستین به دلیل شکست سنگین برابر بایرن مونیخ در مرحله یک-چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، رونالد کومان را جایگزین وی کند.


 

به گزارش ورزشیها، جوزپ ماریا بارتومئو تأیید کرده است که رونالد کومان به عنوان سرمربی بعدی بارسلونا معرفی خواهد شد.

دوران کیکه ستین در ورزشگاه نیوکمپ در شرایطی به پایان رسید که بلوگرانو با شکست برابر اتلتیک بیلبائو در مرحله یک-چهارم نهایی کوپا دل‌ری از گردونه این رقابت‌ها کنار رفت، لالیگا را پس از رئال مادرید در رده دوم جدول رده‌بندی به پایان برد و با شکستی سنگین برابر بایرن مونیخ در مرحله یک-چهارم نهایی لیگ قهرمانان، به طور کلی دستش از کسب جام در فصل 20-2019 کوتاه ماند.

به دنبال اخراج کیکه ستین، رونالد کومان پس از سپری کردن دو سال به عنوان سرمربی تیم ملی هلند، به عنوان سرمربی بارسلونا انتخاب خواهد شد. کومان که به عنوان مدافع که بین سال‌های 95-1986 برای بارسلونا بازی کرده بود، چهار قهرمانی در لالیگا و یک قهرمانی اروپا در سال 92-1991 به همراه کاتالان‌ها کسب کرد.

بارتومئو در گفتگو با Barca TV گفت:

«اگر همه چیز خوب پیش برود، کومان سرمربی بارسلونا خواهد بود. ما به دلیل تجربه بالای کومان به او اعتماد کردیم. او در تیم رؤیایی ما حضور داشت و به فلسفه ما اعتقاد دارد.»

 

گفتنی است کومان پیش از قبول هدایت ویتسه در هلند، بین سال‌های 2000-1998 به عنوان دستیار لوئیس فنخال در این باشگاه فعالیت می‌کرد. وی پیش از آن که در سال 2018 به عنوان سرمربی تیم ملی هلند انتخاب شود، هدایت آژاکس، بنفیکا، پی.اس.وی آیندهوون، والنسیا، ساوتهمپتون و اورتون را نیز بر عهده داشت.

بارتومئو همچنین فاش کرد:

«قبل از همه‌گیری و در ماه ژانویه کومان به ما گفت تا بعد از اتمام یورو به تیم ملی هلند متعهد هستم.»

 

تغییر مربی ممکن است تنها تغییر بزرگ بارسلونا نباشد، چرا که بارتومئو اعتراف کرد:

«بازیکنانی در تیم هستند که دورانشان به پایان رسیده است.»

به اشتراک گذاری این مطلب!

پاسخ پدر داوید سیلوا به انتقادهای ایگلی تاره!

خبری از استعفا نیست؛ بارتومئو: مسی در بارسلونا بازنشسته خواهد شد!

author
نویسنده :

امیرحسین موسوی

کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی، علاقه مند به فوتبال و بازی های کامپیوتری!