ایران

به گزارش ورزشیها، استقلال با محمود فکری این روزها در تلاش است تا به جایگاه اصلی خودش برگردد و با سرمربی جدیدش تمرین می کند.

میثم بائو، پیشکسوت استقلال در مورد سرمربیگری فکری در استقلال گفت:

«محمود فکری رکورددار بازی در استقلال بود و سال‌ها به‌عنوان کاپیتان این تیم موفقیت‌های زیادی را تجربه کرد و چند جام قهرمانی را بالای سر برد. او افزود: فکری در سال‌های اخیر به عنوان سرمربی در چند تیم فعالیت کرد و موفقیت‌های زیادی داشت و سال گذشته هم در ۱۰ هفته پایانی با نساجی نتایج خوبی در لیگ برتر گرفت. به‌خصوص اینکه همه ۱۰ دیداری که فکری با نساجی انجام داد مقابل تیم‌های قدرتمند و بالای جدولی بود و او بدون اینکه شکستی تجربه کند لیگ را به پایان برد و به‌نظرم این لیاقت را داشت که سرمربی استقلال شود.

فکری در دوران بازیکنی خود یک هافبک متعصب و جنگنده بود و می‌تواند این تعصب و جنگندگی را به شاگردانش تزریق کند و به‌نظر من استقلال با این سرمربی می‌تواند به ناکامی‌های چند سال اخیر خود پایان داده و معادلات جدول را به‌هم بزند.»

این هافبک سال های نه چندان دور فوتبال ایران در مورد تغییر نسل سرمربیگری در فوتبال کشورمان گفت:

«تا چند سال پیش امیر قلعه‌نویی یکی از مربیان جوان فوتبال ایران محسوب می‌شد ولی در لیگ بیستم مسن‌ترین سرمربی لیگ برتر است و این نشان‌دهنده تغییر نسل مربیان لیگ برتر است.

میانگین سنی مربیان لیگ برتر به شکل چشمگیری پایین آمده و اکنون حتی مربیان زیر ۴۰ سال هم به‌عنوان سرمربی در لیگ برتر مشغول فعالیت شده‌اند و همین عامل سبب می‌شود شکل و شمایل فوتبال هم تغییر کند زیرا مربیان جوان کمتر به فوتبال احتیاطی و دفاعی علاقه دارند و بیشتر سعی می‌کنند با یک نمایش تهاجمی هواداران را سیراب کنند.»

به اشتراک گذاری این مطلب!

امیرآبادی: نمی شود از استقلال فعلا انتظار قهرمانی داشت!

استقلال مدیرعاملی حمیداوی را تکذیب کرد!

author
نویسنده :

محمد امین کریمی

تکنسین فناوری اطلاعات و ارتباطات با 12 سال سابقه ورزش در رشته تکواندو!

مطالب مرتبط