آمریکای جنوبی

 تیته، سرمربی تیم ملی برزیل، مقایسه پله با لیونل مسی را بی‌اعتبار تلقی کرد. او بر این باور است هم‌وطنش با هیچ‌کس قابل قیاس نیست. 

در جریان تساوی ۲-۲ آرژانتین و اوروگوئه در دیداری دوستانه در شب گذشته (۱۸ نوامبر)، مسی یکی از گل‌های تیمش را به ثمر رساند و در عرصه ملی، 70 گله شد. ستاره آرژانتینی بلوگرانا حالا تنها 8 گل با شکستن رکورد پله و تبدیل شدن به بهترین گلزن ملی در میان بازیکنان آمریکای جنوبی، فاصله دارد و همین امر بحث مقایسه مسی و پله را در میان فوتبال‌دوستان داغ کرده است. چند روز پیش و در جریان پیروزی ۱-۰ آرژانتین مقابل برزیل در رقابتی دوستانه، درگیری لفظی بین لیونل مسی و تیته به وجود آمد که باعث شد سرمربی برزیل، انتقادات زیادی را نسبت به مسی مطرح کند. تیته اما، در تازه‌ترین اظهار نظرش عنوان کرد که مسی و پله به هیچ عنوان قابل مقایسه نیستند. سرمربی سلسائو، گفت: 

"پله با هیچ کسی قابل مقایسه نیست. آیا می دانید چه واکنشی نسبت به کسی که می خواهد پله را با ورزشکاران دیگر مقایسه کند دارم؟ من صحبت‌های آن ها را می‌شنوم ولی به آن گوش نمی‌کنم. کسی که پله را با دیگران مقایسه می‌کند، تاریخچه زندگی او را نمی‌داند. پله بازیکنی بی‌نظیر و فرازمینی بود. پیش از این گفته‌ام که مسی بازیکن فوق‌العاده‌ای است، اما این صحبت من به این معنا بود که او به سبب خلاقیتش در حال حاضر و در بین انسان‌ها، بازیکن فوق العاده ای است. پله بازیکنی خارج از چهارچوب‌های مشخص بود. این را نمی گویم چون هم‌وطن او هستم اما شما نمی‌توانید نقصی در حرکات او پیدا کنید. اگر کسی پله و مسی را با هم مقایسه کند، قطعاً اعتباری برای حرف هایش قائل نخواهم بود."

به اشتراک گذاری این مطلب!

پارس جنوبی دیدار دوستانه در پایتخت برگزار خواهد کرد

پایان مربیگری دیگو مارادونا درخیمناسیا لاپلاتا!

author
نویسنده :

امیر احمدپناه

مطالب مرتبط