اروپا

مورینیو که به تازگی هدایت تاتنهام را به عهده گرفته دومین مربی پردرآمد لیگ برتر است.

 

باشگاه تاتنهام سه شنبه شب مائوریسیو پوچتینو را بعد از 5 سال و نیم از کار برکنار کرد و ژوزه مورینیو را با قراردادی تا ژوئن 2023 به عنوان سرمربی جدید این باشگاه منصوب کرد. 

مورینیوی 56 ساله مطابق این قرارداد سالیانه 15 میلیون پوند از اسپرز دستمزد خواهد گرفت، آن هم در حالی که دستمزد سالیانه پوچتینو در تاتنهام 8.5 میلیون پوند بود. 

با این دستمزد، ژوزه مورینیو در رده دوم پردرآمدترین سرمربیان لیگ برتر انگلیس در فصل 20-2019 قرار می‌گیرد. در این رده بندی پپ گواردیولا با دستمزد سالیانه 20 میلیون پوندی در رده نخست حضور دارد. 

نکته جالب آن است که دستمزد مورینیو دقیقا دو برابر دستمزد سالانه یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول صدرنشین مقتدر این روزهای لیگ برتر است. البته کلوپ در رده سوم یک شریک هم دارد و اوله گونار سولسشائر سرمربی نروژی منچستریونایتد هم سالیانه 7.5 میلیون پوند از شیاطین سرخ حقوق می‌گیرد.

عجیب ترین نکته فهرست 10 نفره، حضور رالف هازن‌هوتل سرمربی اتریشی باشگاه ساوتهمپتون در رده ششم است. اولین سرمربی اتریشی تاریخ لیگ برتر که سابقه هدایت اینگولشتات و لایپزیش در بوندسلیگای آلمان را هم در کارنامه دارد، در شرایطی سالیانه 6 میلیون پوند از قدیس ها حقوق می‌گیرد که تیم او با کسب تنها 8 امتیاز از 12 مسابقه نخست در رده نوزدهم جدول قرار گرفته و فاصله ای 3 امتیازی با منطقه امن جدول دارد.

ساوتهمپتون هازن‌هوتل چندی قبل با شکست 9-0 برابر لسترسیتی متحمل پرگل ترین شکست تاریخ لیگ برتر شد و سرمربی تیمی که هازن‌هوتل را شکست داد، در این جدول درآمدی دو رده بعد از هازن‌هوتل قرار گرفته است! 

در ادامه نگاهی به 10 سرمربی پردرآمد لیگ برتر انگلیس خواهیم داشت:

1- پپ گواردیولا (منچسترسیتی): 20 میلیون پوند 

2- ژوزه مورینیو (تاتنهام): 15 میلیون پوند 

3- یورگن کلوپ (لیورپول)، اوله گونار سولسشائر (منچستریونایتد): 7.5 میلیون پوند 

5-مانوئل پیگرینی (وستهم یونایتد): 7 میلیون پوند 

6- اونای امری (آرسنال)، رالف هازن‌هوتل (ساوتهمپتون): 6 میلیون پوند 

8- فرانک لمپارد (چلسی): 5.5 میلیون پوند 

9- برندان راجرز (لسترسیتی): 5 میلیون پوند 

10- ادی هاو (بورنموث): 4 میلیون پوند 

به اشتراک گذاری این مطلب!

آیا بازگشت کامیابی‌نیا به پرسپولیس این تیم را شکست ناپذیر خواهد کرد؟

رمزی معتقد است تیم ولز در رقابت های یورو حرف های زیادی برای گفتن دارد

author
نویسنده :

نیما اعلایی نژاد